Guardian CG-020-OOO Hardshell OOO Acoustic Guitar Case
CG-020-OOO Guardian Hardshell Case-000
MAIN FEATURES
- 5-PLY WOOD
- BLACK TOLEX COVERING
- BLACK PLUSH INTERIOR LINING
- HEAVY-DUTY GOLD HARDWARE
- SCREWED-IN NECK BRACE
- INCLUDES LOCKING LATCH & KEY
- LIMITED LIFETIME WARRANTY
| STYLE | TOTAL LENGTH | BODY LENGTH | LOWER BOUT | UPPER BOUT | DEPTH | PADDING |
| OOO | 41.5" | 20" | 15.5" | 11.5" | 4.75" | - |